.

Jesteś w: Strona główna >> Aktualności

Aktualności

Feb 8, 2019
Posted by: admin3
kominek z wkładem wodnymKominek z płaszczem wodnym stanowi nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale również nada klimatu wnętrzom naszego domostwa. To rozwiązanie pozwoli nam na wsparcie instalacji ciepłej wody użytkowej oraz instalacji grzewczej. Ważnym jest, iż kominek może stanowić jedynie dodatkowe źródło ciepła. Jeśli będzie miał zamknięty wkład, to również będzie o wiele bardziej wydajny oraz spełni wymogi dla domu pasywnego. Kominek z płaszczem wodnym jest najczęściej wykorzystywany jesienią oraz wiosną. Wkład kominkowy zawsze powinien spełniać normy unijne, które zostały nazwane Ekoprojektem. Każdy wkład kominkowy, który wchodzi na rynek, musi przejść restrykcyjne badania. Za przeprowadzenie badań jest odpowiedzialny Instytut Energetyki, który wskazuje w dokumentacji parametry techniczne każdego kominka.
 
 
 
Jan 16, 2019
Posted by: admin3
termostat grzejnikowyTermostat grzejnikowy odpowiada za regulację temperatury. Zawór z głowicą termostatyczną jest standardem na każdym grzejniku. Utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu, co jednoznacznie nie oznacza stałej temperatury grzejnika. Dlatego grzejnik może być raz cieplejszy, a raz zimniejszy w zależności od temperatury. Termostat grzejnikowy automatycznie otwiera oraz zamyka przepływ gorącej wody w instalacji grzewczej. Otworzenie okna nad grzejnikiem będzie oznaczać, sprawi, iż głowica termostatyczna zareaguje w czasie rzeczywistym na temperaturę otoczenia. Jeśli zaczniemy palić w kominku, a ciepłe powietrze dotrze z niego do grzejnika, to zawór termostatyczny zostanie zamknięty. Zawory grzejnikowe nie wymagają dodatkowego zasilania elektrycznego, chyba że są to nowoczesne rozwiązania w zakresie inteligentnego domu. Głowica jest wypełniona sprężystym meszkiem, który reaguje na zmianę temperatury otoczenia. W przypadku wzrostu temperatury meszek rozszerza się, blokując dopływ wody do grzejnika.
Jan 4, 2019
Posted by: admin3
emisja spalin
Zanieczyszczenie środowiska związane jest zazwyczaj z tym, iż mamy do czynienia z emisją spalin, która jest szkodliwa dla środowiska, w tym również ludzkiego zdrowia. Uchwały na poziomie samorządów coraz bardziej restrykcyjnie podchodzą do przepisów związanych z emisyjnością. Zaostrzenie regulacji wraz z programami pomocowymi ma na celu przyczynić się do zmniejszenia emisji w zgodzie ze standardami unijnymi. Zabrania się również instalowania nowych kotłów, które nie spełniają norm przepisanych prawem. Kotły 5 klasy stanowią rozwiązanie problemów związanych z emisją spalin. Charakteryzują się one bardzo niskim poziomem emisji zanieczyszczeń. Jednakże temperatura spalania w nich jest bardzo niska, co z kolei powoduje skraplanie się pary wodnej. Jest to przyczynkiem to powstawania kwaśnych skroplin, a to z kolei wymaga zastosowania zabezpieczeń. W związku z tym kocioł 5 klasy nie może współpracować z klasycznym, murowanym kominem. Musi być to przewód spalinowy, który może pracować w takich warunkach.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dec 5, 2018
Posted by: admin3
kominek z płaszczem wodnym
W chwili, gdy decydujemy się na kominek z płaszczem wodnym, łączymy w sobie wiele zalet np.:
 • tanie paliwo,
 • ogrzewanie domu,
 • centralne ogrzewanie.

Kominek z płaszczem wodnym posiada dodatkowy wymiennik ciepła, w którym gorące spaliny mają za zadanie ogrzać wodę. Woda z wymiennika zasila instalację centralnego ogrzewania oraz instalację związaną z ciepłą wodą użytkową. Można również kupić sam wymiennik, który jest dopasowany do tradycyjnego wkładu kominka. Nie zawsze jednak będziemy mieli taką możliwość. Im większa akumulacja cieplna instalacji grzewczej, tym większe mogą być przerwy w pracy kominka.

 

Kominek zasilający instalację centralnego ogrzewania jeszcze długo po jego wygaszeniu będzie oddawał ciepło. Dzieje się to z uwagi na to, iż woda, która znajduje się w instalacji, jeszcze przez dłuższą chwilę będzie dawała ciepło. Ten czas można wydłużyć poprzez zamontowanie w instalacji dużego zbiornika na wodę. Dzięki takiemu rozwiązania pomieszczenia będą mogły być jeszcze ogrzewane przez kilka godzin po wygaszeniu ognia w kominku. 

 

Nov 30, 2018
Posted by: admin3
energia odnawialna
Dzięki darmowej energii od słońca będziemy w stanie podgrzać wodę użytkową, a nawet wyprodukujemy prąd. W naszej szerokości geograficznej jedyną przeszkodą jest mała ilość słońca zimą oraz jesienią. Rządowy program "Czyste Powietrze" przewiduje pomoc w zakresie dofinansowanie energii elektrycznej oraz cieplnej uzyskanej przy pomocy źródeł energii odnawialnej w budynkach jednorodzinnych. Program został zaplanowany na lata 2019-2029. O dofinansowanie będą mogli się ubiegać również inwestorzy, którzy dopiero co ukończyli budowę swojego domu.  Dla przeciętnego człowieka odróżnienie kolektorów słonecznych od paneli fotowoltaicznych nie jest takie proste. Oba rozwiązania służą do pozyskiwania energii słonecznej, jednakże kolektory słoneczne służą do podgrzania wody użytkowej. Natomiast panele fotowoltaiczne służą do przekształcenia energii słonecznej w energię elektryczną. Kolektory słoneczne są świetnym przykładem na to, jak można ograniczyć emisję smogu w przypadku domów jednorodzinnych. Zimą kocioł będzie służyć jako drugie źródło ciepła wsparcie dla kolektorów słonecznych, aby podgrzać wodę do określonej temperatury. Wystarczą dwa kolektory słoneczne zwrócone w stronę południa, aby w okresie letnim zaspokoić potrzeby małej rodziny.
Oct 11, 2018
Posted by: admin3
kotłownia solarnaKotłownia solarna jest innowacyjnym systemem wykorzystującym wiatr oraz słońce jako źródła energii na rzecz ogrzewania centralnego oraz ciepłej wody. System jest w stanie nawet w 80% zaspokoić potrzeby domowników z odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy w stanie zaoszczędzić znaczne kwoty związane z energią elektryczną. Kotłownia solarna wyposażona jest w dwa niezależne źródła energii:
 • system akumulacji ciepła,
 • inteligentny układ pompowo-sterowniczy.

Dodatkowo zostaje wyposażony we wszelkie elementy armatury, które usprawnią jego funkcjonowanie. To wszystko zostaje zawarte w jednej obudowie, która jest kluczem do nowoczesnego budownictwa. Montaż kotłowni solarnej zostaje ograniczony do minimum, tj. do podłączenia przewodów wody użytkowej oraz zasilania i powrotu obiegu centralnego ogrzewania. Wymagana powierzchnia pod zabudowę wynosi zaledwie 2 m2. Dzięki temu system nadaje się również do mniejszych budynków, w których każdy m2 się liczy.

 

Oct 4, 2018
Posted by: admin3
Energetyka słoneczna stała się ze względu na zagrożenia związane z zanieczyszczeniem środowiska jedną z kluczowych gałęzi energetyki. Ogniwa fotowoltaiczne służą do bezpośredniej przemiany energii słonecznej w prąd. Umożliwia nam to tzw. zjawisko fotoelektryczne. Światło działające na ciało stałe wywołuje siłę elektromotoryczną, a to z kolei powoduje przepływ prądu w przewodzie elektrycznym. Urządzenia, które wykorzystują to zjawisko, nazywane są ogniwami fotowoltaicznymi lub fotoogniwami. Ogniwa fotowoltaiczne są powszechnie wykorzystywane w takich urządzeniach jak:
 • kalkulatory,
 • światła drogowe,
 • boje sygnalizacyjne.

Dzięki rosnących obniżkach cen związanych z ogniwami fotowoltaicznymi, zaczęły być również stosowane w domowych instalacjach fotowoltaicznych. Rdzeniem każdego ogniwa fotowoltaicznego jest krzem krystaliczny, który umożliwia uzyskanie wysokiej wydajności w zamianie energii słonecznej na prąd. W budowie każdego przewodnika zostały wyróżnione dwa systemy "p" oraz "n". Zamknięcie obwodu stwarza możliwość przepływu prądu pod wpływem promieniowania słonecznego.

Aug 29, 2018
Posted by: admin3
kominekKażdy inwestor chce jak najbardziej zminimalizować koszty związane z ogrzewaniem domu. Popularnym rozwiązaniem w tym zakresie jest wykorzystanie nowoczesnych technologii zawartych w kominkach. Pellet kosztuje stosunkowo niewiele, a jego skuteczność w porównaniu do rosnących cen węgla jest praktycznie identyczna. Jednakże niewiele osób decyduje się na ogrzewanie domostwa wyłącznie ze względu na to, iż ognia z zasady trzeba doglądać. Istnieją jednak również zautomatyzowane kominki na pellet, które minimalizują udział człowieka w procesie spalania oraz dawkowania paliwa. W przypadku kominka otwartego trzeba się liczyć z tym, iż większość ciepła będzie wydostawała się przez komin wraz z dymem. Sposobem na zamknięcie ciepła w pomieszczeniach jest stosowanie tzw. wkładów kominkowych.
Aug 20, 2018
Posted by: admin3
instalacja solarnaInwestor, który jest na etapie montażu oraz uruchamiania instalacji solarnej, znajduje się w o wiele trudniejszej sytuacji, aniżeli inwestor, który jest na etapie projektu. Statystyka wskazuje, iż od wielu lat nieprawidłowy montaż jest przyczyną wysokiej awaryjności instalacji solarnej. Takimi błędami są np.:
 • zbyt duża lub zbyt mała średnica przewodów solarnych,
 • złe zaizolowanie przewodów lub zastosowanie materiałów nieodpornych na wysoką temperaturę lub działanie zwierząt,
 • zły kierunek przepływu ,
 • przeponowe naczynie wzbiorcze o zbyt małej pojemności,
 • błędne ustawienie ciśnienia systemowego oraz brak wstępnej naczynia wzbiorczego,
 • brak przepłukania obiegu solarnego po zainstalowaniu, a przed napełnieniem czynnikiem zbiorczym  lub złe odpowietrzenie instalacji,
 • nieprawidłowy montaż czujnika temperatury w kolektorze,
 • niewłaściwe nastawy sterownika układu solarnego.

 

Inwestor nie ma większego wpływu na to, jak zostanie przeprowadzona instalacja solarna. Wybór firmy montażowej ma ogromny wpływ w przypadku. Dla przykładu jakość osób kładących płytki w łazience można ocenić już na podstawie kilku pierwszych położonych płytek. Jeśli mówimy o instalacji solarnej, jest to niemożliwe, dlatego tak ważne jest znalezienie profesjonalnej ekipy. Często jednak takie błędy są możliwe do wychwycenia przez posiadające elementarną wiedzę w zakresie kolektorów słonecznych.  Stan przegrzania kolektorów słonecznych wynika z braku odbioru ciepła zbiornik c.w.u. Ta sytuacja nie jest pożądana, aczkolwiek jest codziennością w małej instalacji solarnej w domu jednorodzinnym. Oznacza to, iż instalacja solarna musi być przygotowana do podjęcia pracy natychmiast po tym, jak zniknie przyczyna przegrzania. 

Jul 13, 2018
Posted by: admin3
ogrzewanieWybór sposobu ogrzewania domu jest bardzo szerokim tematem, a zależy nie tylko od komfortu, ale również od portfela oraz wymogów inwestora. W trakcie projektowania instalacji wodnej przyjmuje się, iż każda osoba zużywa średnio 50 l ciepłej wody. W obliczeniach trzeba brać pod uwagę brak równomierności w użytkowaniu c.w.u., którego zużycie jest największe rano i wieczorem. W przybliżeniu wobec tego średnie zapotrzebowanie wyniesie 3 kWh na mieszkańca. W przypadku urządzeń przepływowych moc takiego urządzenia musi być na tyle duża, aby na bieżąco podgrzewać określoną ilość wody. W tzw. systemie akumulacyjnym zbiornik odpowiada za magazynowanie ciepłej wody, a ogrzewanie może odbywać przy użyciu o wiele mniejszej mocy.
Jul 6, 2018
Posted by: admin3
grzejnik
Podczas remontu domu lub mieszkania bardzo często wymieniamy instalację centralnego ogrzewania, to wykonanie projektu nie jest obowiązkowe. Grzejniki w takim przypadku trzeba dobierać w sposób przybliżony zgodnie z jednostkami zapotrzebowania cieplnego domu. Średnio przyjmuje się, że:
 • 0,12-0,2 kW/m2 - w starych domach,
 • około 0,08 kW/m2 - w domach z normalną izolacją,
 • 0,06 kW/m2 - w domach z bardzo dobrą izolacją,
 • 0,05 kW/m2 - w domach zaizolowanych zgodnie z przepisami.

 

Liczby należy przemnożyć przez powierzchnię mieszkania lub domu, aby uzyskać przybliżone zapotrzebowania na ciepło. Określenie w ten sposób mocy nie daje nam jednak dokładnych obliczeń opartych np. o wpływ przegród zewnętrznych.  

 

Jun 28, 2018
Posted by: admin3
kominek na pelletKominki w wielu domach pełnią głównie funkcję aranżacyjną, jednakże trzeba sobie zdawać sprawę z ich prawdziwej funkcji ogniska domowego. Dają tak cenne dla życia ciepło oraz są standardem w nowoczesnym budownictwie inwestycyjnym. Rynek jest bardzo urozmaicony, nie tylko pod kątem wizualnym, ale również funkcjonalnym. Dobór parametrów kominka do pomieszczeń, które będzie ogrzewać najlepiej pozostawić ekspertowi. Kupowanie kominka na własną rękę w supermarkecie, w praktyce może okazać się niezbyt dobry pomysłem. Kominek bywa traktowany jako centrum życia w domu, a co za tym idzie, jest instalowany w samym środku dużego pomieszczenoa np. salonu. Oczywistym jest również to, iż taki sprzęt najlepiej, żeby pochodził od renomowanego producenta, który zapewnia stosowne wsparcie. Dzisiaj sporadycznie można się spotkać z kominkami, które posiadają otwarte palenisko. Najczęstszym zakupem jest odporny na wysoką temperaturę wkład z przeszklonymi drzwiczkami. Wkład jest obudowywany zgodnie z wizją inwestora oraz normami budowlanymi. Takie rozwiązanie zapewnia w dużej mierze nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo, oddzielając ogień od pomieszczeń. Takiego paleniska nie trzeba wygaszać, wychodząc z domu. Poza tym bacząc na ograniczony dostęp powietrza oraz sterowanie dozowania nim tak, aby wydłużyć czas spalania opału. Instalacja kominka z wkładem jest bardziej problematyczna, jednocześnie zapewniając najlepszą efektywność w generowaniu ciepła. Kominek może służyć do efektywnego ogrzewania przy wykorzystaniu dystrybucji gorącego powietrza lub centralnego ogrzewania. Nawet jeśli będzie miał pełnić głównie funkcje dekoracyjne, to dobrze jest stosować go np. jako awaryjny system ogrzewania lub taki, który będzie uzupełniał główne źródło ciepła. 
Jun 21, 2018
Posted by: admin3
palnik na pelletZadaniem rozwijającej się technologii jest ułatwić nam wykonywanie codziennych czynności, które w znacznym stopniu potrafią nam utrudnić życie. W dziedzinie ogrzewania pellet stał się odpowiedzią na żmudne czynności, które są związane w typowym piecu, w którym pali się węglem. W przypadku kotłów oraz pieców na pellet oferują one zmaksymalizowaną automatyzację funkcjonowania urządzeń oraz ekologiczność rozwiązań. Wzrost świadomości przekłada się na wzrost sprzedaży zautomatyzowanych kotłów na pellet. Bardzo często ludzie decydują się również na modernizację kotłowni, która ma już swoje lata. Palnik na pellet dzięki swojej uniwersalności może zostać zainstalowany do większości urządzeń. obok zmodernizowanego kotła stawia się zasobnik na pellet wraz podajnikiem. Palnik jest odpowiedzialny za pracę większości komponentów kotła. Jednym z kluczowych aspektów, na który powinniśmy zwracać uwagę jest autooczyszczanie palnika, które świetnie się sprawdza w przypadku dobrej jakości pelletu. W przypadku tego rozwiązania można korzystać wyłącznie z certyfikowanego pelletu, gdyż inaczej może dojść do awarii układu. Przy wyborze samego urządzenia dobrze jest się kierować łatwością dostępu do kluczowych elementów konstrukcyjnych. Konstrukcja samego palnika może w znacznym stopniu ułatwić późniejszą eksploatację kotła na pellet. 
Jun 15, 2018
Posted by: admin3
pellet
Pellet zyskuje coraz bardziej na popularności dzięki swoim właściwością oraz wzrostowi świadomości w zakresie ochrony środowiska. Jest alternatywnym rozwiązaniem dla najbardziej popularnych paliw stałych np. olej, węgiel. Mowa oczywiście o pellecie drzewnym oraz wzroście zainteresowania surowcem na rynku europejskim. W zgodzie z nomenklaturą prawną pellet jest drobnymi, pachnącymi drewnem granulkami, które są tworzone odpadów drzewnych np. w tartakach. Ogromną zaletą pelletu jest bardzo łatwy transport, atrakcyjna cena oraz sposób magazynowania. Pellet bardzo prosto jest wyprodukować z każdej rośliny, co sprawia, że jest silną konkurencją dla oleju opałowego oraz węgla kamiennego. Definicja biomasy została zawarta w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 4 sierpnia 2003 r. w sprawie standardów emisyjnych z instalacji. Biomasa jest paliwem, która w całości lub w części złożona jest z roślin, która pochodzą z rolnictwa lub leśnictwa po to, aby pozyskać z nich energię. Biomasa uważana jest powszechnie jako stała lub ciekła substancja pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, która podlega biodegradacji.
Jun 8, 2018
Posted by: admin3
pompa ciepła
Pompa ciepła oraz panele fotowoltaiczne mogą być ze sobą połączone w ramach jednej instalacji. Pompa ciepła musi być zasilana elektrycznie, podczas gdy panele fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną w sposób ekologiczny oraz bez kosztowy. Pompa ciepła jest uznawana za ekologiczne źródło energii mimo tego, iż zużywa więcej energii elektrycznej, aniżeli tradycyjne urządzenia grzewcze. Odpowiednio połączone panele fotowoltaiczne będą mogły znacznie zmniejszyć koszty związane z pobieraniem energii elektrycznej z sieci. Ponadto, jako użytkownicy paneli fotowoltaicznych musimy mieć świadomość nadwyżek prądu, które są oddawane do sieci. Energię elektryczną, którą przekazujemy do sieci, możemy odzyskać, ale powinniśmy się starać, aby jak najwięcej z niej zużyć. W tym miejscu pojawia się pompa ciepła, która może tę lukę zasklepić, pobierając energię elektryczną wyprodukowaną przez panele fotowoltaiczne. 
 
May 24, 2018
Posted by: admin3
 
Utrzymywanie paleniska zapewnia nam regularne dostarczanie tlenu do paleniska oraz właściwa cyrkulacja gazów. Istotna jest ilość, ale również to, w jaki sposób dostarczamy powietrze. Jeśli dym cofa się do komina, trzeba reagować bardzo szybko, aby uniknąć zaczadzenia. Brak tlenu nie pozwala na właściwe przeprowadzenie procesu spalania. W starych domach, które nie spełniają standardów szczelności, problem z dostarczaniem tlenu do paleniska praktycznie nie istnieje. Tlen dostaje się np. przez nieszczelności w oknach lub w drzwiach, które umożliwią prawidłowy przebieg procesu spalania. Ogromną wadą takiego rozwiązania jest zwiększony koszt ogrzewania ze względu na nadmierne wychładzanie się pomieszczeń. W nowoczesnym budownictwie problem ten został rozwiązany, co oznacza efektywniejsze ogrzewanie pomieszczeń. Jednakże w tak hermetycznych pomieszczeniach kominki mogą wytworzyć bardzo silne podciśnienie, co może powodować powrót dymu do komina, a co za tym idzie do pomieszczeń. Ten problem bywa szczególnie uciążliwy w przypadku kominków otwartych. W przypadku kominków zamkniętych ten problem będzie o wiele mniej uciążliwy, ale również trzeba mieć świadomość cofającego się dymu. Do wielu kominków powietrze doprowadzane jest z zewnątrz bezpośrednio do komory spalania, co ma eliminować w dużej mierze ten problem.
May 18, 2018
Posted by: admin3
Zawór termostatyczny
Zawór termostatyczny należy do kluczowych elementów instalacji ogrzewania, które są zasilane kotłami oraz kominkami na paliwa stałe. Odpowiada za kontrolę temperatury powrotu do kotła, która wpływa na żywotność urządzenia. Zawór termostatyczny musi być dobrany odpowiednio w stosunku do mocy instalacji, aby można było utrzymać wysoką temperaturę spalania. Tzw. "pocenie się kotła", czyli skraplanie pary wodnej, która jest zawarta w spalinach na zimnej ścianie kotła jest wynikiem złej pracy instalacji. Prowadzi to do korozji kotła, która kończy się jego szybszą wymianą. Bardzo często brak właściwie zamontowanego zaworu kończy się nieuznaniem gwarancji, gdyż minimalna temperatura kotła na paliwo stałe nie została zachowana. Ponadto spada również efektywność spalania np. pelletu, która jest o wiele lepiej wykorzystywana w wyższych temperaturach spalania
May 9, 2018
Posted by: admin3
FalownikFalownik uznawany jest potocznie za serce instalacji fotowoltaicznej. Dlatego ma on ogromny wpływ na efektywność funkcjonowania wraz z jakością wykonania. W pierwszej kolejności większość z inwestorów zwraca uwagę na moduły fotowoltaiczne, które uznają za kluczowy element. Prąd stały ma ogromne zalety względem magazynowania, jednakże to prąd zmienny jest najczęściej wykorzystywaną formą w przemyśle energetycznym. Wykorzystanie energii elektrycznej w naszym domostwie wymaga wprowadzenia jej do sieci energetycznej. Falownik jest urządzeniem, które zmienia wejściowy prąd stały na wyjściowy prąd zmienny. Zamiana prądu stałego na prąd zmienny nie należy do skomplikowanych procesów. Jednakże energia elektryczna, która jest wprowadzana do sieci energetycznej, musi spełniać określone standardy. Przede wszystkim przebiegi sieci muszą mieć charakter sinusoidalny oraz być zsynchronizowane z siecią energetyczna. Zadaniem falownika jest właściwe funkcjonowanie całej instalacji fotowoltaicznej w skuteczny oraz bezpieczny sposób. Produkcja instalacji fotowoltaicznych wymaga specjalistycznej wiedzy, tak samo, jak ich właściwy montaż.
Apr 26, 2018
Posted by: admin3
Kolektory słoneczne
Wielkość kolektorów słonecznych musi być dopasowana do zapotrzebowania gospodarstwa domowego. Ma to zminimalizować problem związany z ogromnymi nadwyżkami, które najczęściej mają miejsce w okresie wiosenno-letnim.  Instalacja solarna nie należy do jednych z najtańszych inwestycji, dlatego eksperci dokonują dokładnych pomiarów, które są podawane często przez producentów. W przypadku instalacji do 500 l z zasobnikiem nie jest wymagane, aby dokonywać specjalistycznych pomiarów na większą skalę. Każdy specjalista ma zazwyczaj gotową tabelę z wyliczeniami, która pozwoli mu bardzo szybko wskazać przybliżony koszt instalacji solarnej dla danego obiektu. Metoda obliczeń nie została w żaden sposób ujednolicona, co oznacza, iż każdy producent powie nam coś innego. Uzyskany wynik jest analizowany pod kątem kolektorów słonecznych, które są dostępne na rynku. Optymalnym rozwiązaniem jest takie, które pokrywa między 50% a 70% rocznego zapotrzebowania na ciepło. Latem uważa się, iż powinny zaspokajać potrzeby związane z ciepłem w 100%. Takimi wytycznymi kieruje się każdy specjalista w dziedzinie energii odnawialnej.
Apr 20, 2018
Posted by: admin3
Gruntowa pompa ciepła
Wraz z trendami w budownictwie, które są związane z ochroną środowiska, rośnie świadomość na temat możliwości wykorzystania energii odnawialnej. Inwestorzy szukają coraz większych oszczędności przede wszystkim w zakresie ogrzewania domów. Połączenie pompy ciepła z kolektorami słonecznymi może nawzajem się uzupełniać w warunkach atmosferycznych, które panują w Polsce. Wybierając rodzaj inwestycji, przede wszystkim interesują nas koszt inwestycji oraz informacja, w jakim czasie się on zwróci. Pompy ciepła to urządzenia, które są w stanie pracować w niskich temperaturach, podgrzewając wodę do 60o Celsjusza. Z kolei kolektory słoneczne odpowiadają z zasady za podgrzanie wody użytkowej również w okresie zimowym tak, aby zminimalizować potrzebę pracy pompy ciepła. Połączenie obu rozwiązań pozwala stworzyć samowystarczalny system grzewczy, który zaopatrzy nas w energię, której potrzebujemy przez większość roku. 
 
O efektywności pracy pompy ciepła decyduje ilość pobieranego przez nie prądu. Na ilość pobieranego prąd ma wpływ nie tylko specyfikacja urządzenia, ale także warunki, w których pracuje. Ogromne znaczenie ma ośrodek ciepła, z którego pompa ciepła ostatecznie pobiera ciepło, aby następnie przekazać je do domostwa.
 
Minimalizując koszty ogrzewania, a jednocześnie zwiększając skuteczność ogrzewania domu, trzeba pomyśleć o właściwym jego ociepleniu. Dzięki temu jest np. szansa, iż będziemy mogli wykorzystać gruntową pompę ciepła o mniejszej mocy. Ocieplenie domu z zasady okaże się tańsze, aniżeli inwestowanie w gruntową pompę ciepła o większej mocy. 
Apr 11, 2018
Posted by: admin3
Gruntowa pompa ciepła
Gruntowa pompa ciepła w polskim klimacie uważana jest za najbardziej efektywne rozwiązanie. Kluczowym czynnikiem, który odpowiada za jej efektywność, jest gruntowy wymiennik ciepła. Gruntową pompę ciepła najlepiej jest zaplanować jeszcze przed budową domu. Wtedy najłatwiej będzie przystosować inwestycję do parametrów każdej pompy ciepła. Jest to również chwila, gdy będziemy mogli właściwie zagospodarować przestrzeń na działce dla wymiennika ciepła. Ciepło w gruncie na głębokości do 1,5 m głównie pochodzi od słońca oraz opadów atmosferycznych. Wobec czego trzeba zadbać o to, aby miejsce, gdzie został umieszczony wymiennik ciepła, było nasłonecznione oraz przepuszczało wodę. Istotne jest również, by nie sadzić żadnych roślin nad oraz w okolicy instalacji pompy gruntowej. Konsekwencją poboru ciepła przez gruntową pompę ciepła jest obniżenie temperatury gruntu. Tak więc, jeśli zagospodarowaliśmy już działkę, umieszczenie wymiennika ciepła może stać się kłopotliwą kwestią, tak by nie zniszczyć tego, co już jest na działce. Polskie prawo budowlane wskazuje, iż aby zainstalować gruntową pompę ciepła, nie jest wymagane pozwolenie na budowę, ani nawet zgłoszenia. Oddzielną kwestię stanowi poziomy wymiennik gruntowy, jednakże prace z nim związane można zaliczyć do indywidualnych oczyszczalni ścieków, które również podlegają zwolnieniu. W praktyce jednak zaleca się dokonania zgłoszenia do starostwa powiatowego. Jeśli w terminie 30 dni nie przyjdzie do nas żadna decyzja, która stanowi o zakazie, to możemy rozpocząć pracę. 
Mar 23, 2018
Posted by: admin3
Czad
Czad powstaje w wyniku procesu niepełnego spalania paliw, które są używane przy ogrzewaniu domu. Bez odpowiednich urządzeń nie jesteśmy w stanie go wykryć, gdyż jest bezwonny oraz bezbarwny. Stanowi zagrożenia dla życia człowieka. W ostatnich latach ze względu na członkostwo w Unii Europejskiej poświęcamy coraz więcej uwagi zanieczyszczeniu powietrza. Warto zauważyć, iż zanieczyszczenie powietrza nie dotyczy wyłącznie przestrzeni na zewnątrz, ale również tej wewnątrz naszych domów. Czad jest jednym z efektów niewłaściwego procesu spalania, stając się jednym z elementów zanieczyszczających nasze środowisko. Dzieje się tak w przypadku, gdy w procesie spalania uczestniczy niewystarczająca ilość tlenu. Czad miesza się z powietrzem i kamufluje, stając się cichym zabójcą. Incydenty z wykryciem czadu w sezonach grzewczych rejestrowane są w  Polsce w tysiącach. Pewien odsetek ludzi staje się ofiarami śmiertelni, dlatego tak ważnym jest wzrost świadomości wśród społeczeństwa. Przestrzeganie tak istotnych zasad przy użytkowaniu urządzeń grzewczych może uratować nam życie.
 
Mar 15, 2018
Posted by: admin3
BiomasaBiomasa uznawana jest za tanie paliwo, które jest świetną alternatywą dla najpopularniejszego w Polsce węgla. Ponadto ogrzewanie domostw pelletem jest o wiele wygodniejsze, aniżeli węglem. Czysta kotłownia jest zapewne marzeniem wielu inwestorów, a biomasa jest w stanie nam to zapewnić.  Paląc biomasą w naszych instalacjach grzewczych, wytwarzamy ogromną ilość ciepła. Dlatego właśnie jest ona uważana za tak atrakcyjne paliwo. Ogromną zaletą pelletu jest fakt, iż nie jest on uciążliwy dla środowiska w tak ogromnym stopniu, jak węgiel. Biomasa zawiera znacznie mniej siarki, aniżeli węgiel kamienny. Oznacza to, iż toksyczność pelletu jest o wiele mniejsza. Zważając na aktualne ceny rynkowe, to również taniej jest palić pelletem najwyższej jakości, aniżeli węglem kamiennym. 
Mar 8, 2018
Posted by: admin3
panele fotowoltaiczne
Sceptycy bardzo często uważają, iż Polska jest zbyt mało słonecznym krajem, aby fotowoltaika była w nim opłacalna. Trzeba tutaj wziąć pod uwagę sposób, w jaki pracują panele fotowoltaiczne. Odbywa się to na zasadzie efektu fotoelektrycznego, do którego jest potrzebne światło. Fotowoltaika nawet w pochmurne dni przyniesie nam znaczne korzyści. Oczywiście ich maksymalizacja nastąpi w trakcie dni słonecznych, ale nieprawdą jest, iż  w dni pochmurne panele fotowoltaiczne nie pracują. Pogoda w Polsce przekłada się na wyprodukowanie między 950 a 1050 kWh rocznie z jednego kilowata mocy ogniw fotowoltaicznych. Uśredniając, aby pokryć zapotrzebowanie naszej rodziny na prąd, trzeba będzie paneli fotowoltaicznych o powierzchni 18 m2.
Mar 1, 2018
Posted by: admin3
panele fotowoltaiczne
 
Panele fotowoltaiczne przetwarzają energię przekazywaną nam przez słońce w prąd. Zestaw fotowoltaiczny jest przyłączany bezpośrednio do sieci energetycznej, której jesteśmy w stanie odsprzedawać nadwyżki wyprodukowanego prądu. Dzięki instalacji fotowoltaicznej mamy najprościej rzecz ujmując tańszy prąd w gniazdkach. Wytworzoną energię można nie tylko zużywać oraz odsprzedawać, ale także magazynować. Kluczowym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę, jest to, że od dnia montażu instalacji, czerpiemy darmowy prąd od słońca. To właśnie ten aspekty jest dla potencjalnych inwestorów tak kuszący. 
 
Zalety fotowoltaiki:
 • darmowy prąd jako energia słoneczna,
 • 25 lat gwarancji na produkowane produkty,
 • praktyczna bezobsługowość instalacji fotowoltaicznej.
 
 
 
Feb 22, 2018
Posted by: admin3
kominek na pellet
 
Kominek to jedno z najbardziej tradycyjnych źródeł ciepła w gospodarstwie domowym. Wielu z nas marzy o tym, aby ogrzać się przy trzasku iskier oraz płomieniach, jak przy ognisku. Jednakże korzystając z niego, musimy sobie zdawać sprawę, iż musimy stosować się do pewnych zasad bezpieczeństwa. Dzięki nim będziemy mieć pewność, iż wyeliminujemy wszelkie niebezpieczne sytuacje, które mogą powstać podczas jego użytkowania. Aby kominek służył nam dobrze przez bardzo wiele lat, musimy o niego odpowiednio dbać. Niezbędne będą wobec tego okresowe przeglądy nie tylko samego kominku, ale również komina. Poprawne użytkowanie kominka wraz z kominem ma ogromny wpływ na ich właściwe funkcjonowanie oraz żywotność. Wpłynie to również bardzo pozytywnie na zdrowie domowników, gdyż będziemy mieli pewność, iż dym wydostaje się przez komin
Feb 14, 2018
Posted by: admin3
Kolektory słoneczne
Solary są jedną z najpopularniejszych metod podgrzewania wody w basenie na całym świecie. Najważniejszym faktem dla inwestora jest to, iż energia pochodząca ze słońca jest za darmo. Basen jest wypełniony o wiele większą ilością wody, niż jest w stanie pomieścić zasobnik o odpowiednich rozmiarach. Duży zbiornik wody świetnie nadaje się na magazyn ciepła w okresie letnim. W połączeniu z folią solaryczną potrafi zagwarantować bardzo przyjemną temperaturę w zbiorniku. Podgrzewanie wody basenowej może być również rozwiązaniem na nadwyżki, które bardzo często pojawiają się w okresie letnim. Najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja solarna, która działa niezmiennie przez cały rok. Istotnym faktem jest również to, iż basen, który będzie miał głębszą nieckę, będzie się charakteryzował mniejszą stratą energii. Basen powinien być wystawiony bezpośrednio na nasłonecznienie, nie mogą go zakrywać np. drzewa. Również zbyt dynamiczny ruch powietrza może sprawić, iż straty ciepła będą większe. 
 
Feb 8, 2018
Posted by: admin3
Kolektory słoneczneSłowo kolektor pochodzi z łaciny, w wolnym tłumaczeniu oznacza "zbieracz". Kolektory ze względu na swoją budowę dzielą się na:
 • płaskie,
 • próżniowe rurowe,
 • próżniowe płaskie.

W oparciu o warunki atmosferyczne należy ocenić, który rodzaj instalacji sprawdzi się dla nas najlepiej. Musimy pamiętać, iż montaż instalacji solarnej jest bardzo skomplikowany, więc powinna go wykonać fachowa ekipa.  Praca kolektorów słonecznych w polskich warunkach waha się zazwyczaj w temperaturze między 40o a 60o. Samodzielnie mogą się sprawdzić w przypadku ogrzewania podłogowego, ale w przypadku tradycyjnego ogrzewania potrzebują drugiego urządzenia, które będzie generować ciepło. Mimo iż Polska nie należy do najbardziej nasłonecznionych obszarów świata, to inwestycja zwraca się w ciągu paru lat

Feb 1, 2018
Posted by: admin3
 
kolektory próżniowe
Każdy z nas zastanawia się, jak mógłby zmniejszyć swoje wydatki związane z codziennym życiem w domu. To właśnie domowe rachunki spędzają sen z powiek wielu osób. Przeciętnie na 1 m2 przypada około 170 W . Aktualnie są dwa możliwe sposoby oszczędzania przy wykorzystaniu energii odnawialnej. W naszych warunkach atmosferycznych króluje jedno z nich - kolektory próżniowe. Powód jest prosty, wraz z nastaniem zimy wciąż są bardzo wydajne. Trzeba podkreślić, iż źródłem energii dla kolektorów słonecznych nie jest temperatura otaczającego powietrza, lecz promieniowanie słoneczne. Instalacje solarne działają w momencie, gdy docierają do nich promienie słoneczne, również w trakcie zimy. Prawdą jest, iż wydajność kolektorów zimą jest niższa aniżeli latem.  Wciąż jednak są w stanie w dużym stopniu wspomóc tradycyjne ogrzewanie.
Jan 25, 2018
Posted by: admin3

energia słonecznaZ roku na rok zainteresowanie energią odnawialną w Polsce wzrasta. Szczególnie dotyczy to energii słonecznej, która zyskała bardzo dużą popularność. Energię słoneczną można zamieniać na taką, która będzie służyć nam do ogrzania wody, a nawet naszego domu. Zasady działania kolektora:

 • Słońce ma za zadanie ogrzać absorber, który znajduje się w kolektorze słonecznym. Promieniowanie słoneczne jest zamieniane przez niego w ciepło, które jest wykorzystywane do różnych celów. 
 • Dzięki absorberowi ogrzewa się tzw. płyn solarny, który przepływa przez kolektor.
 •  Ogrzany płyn dostaje się do zasobnika, gdzie oddaje ciepło np. wodzie użytkowej oraz schłodzony wraca do kolektora. 

 

 

Jan 17, 2018
Posted by: admin3
Elektrownia słoneczna w ramach instalacji fotowoltaicznej może być wyspowa, tzn. że nie jest połączona z siecią energetyczną - off-grid. Drugim rodzajem przydomowej elektrowni słonecznej jest on-grid, czyli taka, która jest podłączona do standardowej sieci energetycznej. By, jak najlepiej wykorzystać instalację fotowoltaiczną, trzeba sobie zdawać sprawę z nadmiarów oraz niedoborów energii. Wynikają one z różnych poziomów nasłonecznienia w trakcie pór roku. Problem można rozwiązać na dwa sposoby:
 • Pierwszym z nich jest system wyspowy, gdzie energia słoneczna jest składowana w akumulatorach.
 • Drugim sposobem jest podłączenie do standardowej sieci energetycznej oraz bezpośrednie sprzedawanie wytwarzanej przez siebie energii

 

Jan 11, 2018
Posted by: admin3
Pompa ciepła jest ekologicznym źródłem ogrzewania. Są trzy rodzaje pomp ciepła:
 • gruntowa,
 • wodna,
 • powietrzna.

 

Pompa ciepła zwykle musi pobierać energię elektryczną, ale jest o wiele bardziej energooszczędna, aniżeli tradycyjne grzejniki. Jej działanie jest w pełni zautomatyzowane oraz nie wytwarza żadnych produktów wtórnych. Upraszczając, o efektywności pompy decyduje współczynnik COP. Określa on stosunek energii, która jest przekazywana do skraplacza w pompie ciepła, względem pobranej energii elektrycznej. Zazwyczaj stosunek ten w zastosowaniach domowych pomp ciepła waha się pomiędzy 2 a 4. Im mniejszą zanotujemy różnicę pomiędzy parownikiem pompy a skraplaczem, tym efektywność lepsza. Skraplacz zazwyczaj stara się utrzymywać temperaturę na poziomie 40 stopni Celsjusza . Jest to również minimalna temperatura, która jest wymagana do działania całej instalacji. Im niższa temperatura, tym większa  powierzchnia wymiany ciepła jest wymagana. 

 

 
Jan 3, 2018
Posted by: admin3

Dla mieszkańców gminy Karpacz w związku z wprowadzeniem na Dolnym Śląsku prawa antysmogowegotrwa akcja związana z dofinansowaniem do wymiany pieców węglowych na ekologiczne. Deklarację oraz wnioski można składać do 19 stycznia 2018 roku, czasu jest bardzo mało, trzeba więc bardzo szybko reagować. Z miłą chęcią pomożemy Państwu zarówno przy deklaracjach, jak i wnioskach o dofinansowanie do wymiany pieców. Program dotyczy wyłącznie wymiany kotłów w celach mieszkaniowych, a więc prowadząc działalność gospodarczą, nie uzyskamy dofinansowania.

 

 

 

Dec 21, 2017
Posted by: admin3
 biomasa
Biomasa uważana jest za jedno z najtańszych paliw, które jednocześnie jest bardzo wydajne oraz proekologiczne. Bacząc na kulturę palenisk w Polsce, jest to najdosadniejsza alternatywa dla węgla. Biomasa  gwarantuje  nie tylko tanie oraz wydajne źródło ciepła, ale także czyste domostwo oraz kotłownie. Proporcjonalnie produkują one bardzo małą ilość odpadów, których trzeba się potem pozbyć. Spalając biomasę, uzyskujemy bardzo dużą ilość ciepła, dlatego też staje się coraz bardziej popularnym paliwem, detronizując węgiel.
 
 
 
 
Dec 18, 2017
Posted by: admin3
Niedawno Komisja Europejska zatwierdziła polski program dotyczący energii odnawialnej oraz zmniejszyła opłatę, która ma być przeznaczona na finansowanie programu, a którą ponoszą odbiorcy. Decyzja Komisji Europejskiej ma zagwarantować dalsze postępowanie dotyczące wzrostu konkurencyjności energii odnawialnej. Przedstawiciele UE stwierdzili, iż ochrona środowiska jest bardzo istotna, lecz właściwe jest również rozsądne podejście do gospodarki oraz wzrostu jej konkurencyjności.  
Dec 11, 2017
Posted by: admin3

 

Kominek na pellet

Budując dom, zawsze rozmyślamy na temat jego "serca", którym jest kominek na pellet lub piec kaflowy. Bardzo często, to właśnie na nich zgodnie z projektem ma się skupiać uwaga najbliższego otoczenia. Nadają pomieszczeniom również osobisty charakter, którego tak bardzo poszukujemy w dzisiejszych czasach. Piec kaflowy łączy się raczej z przeszłością, którą wciąż próbuje się wskrzesić. Natomiast kominek na pellet jest ostoją nowoczesności oraz ekologii, która jest nieodzowna w codziennym życiu. Kompaktowość piecyków na pellet pozwala również o wiele lepiej zarządzać powierzchnią użytkową, aniżeli w przypadku pieców kaflowych. Musimy również pamiętać, iż w Polsce coraz dosadniej wprowadzane jest prawo antysmogowe, którego piece kaflowe z zasady nie spełniają, a to z kolei może nam przysporzyć wielu problemów. 

Dec 7, 2017
Posted by: admin3
Kampania Stop Smog - RegesseneryRusza ogólnopolska kampania edukacyjna "STOP SMOG", która ma za zadanie uświadomić mieszkańcom Polski, potrzeby dbania o czyste powietrze. Ministerstwo Środowiska chce przeznaczyć na tą akcję 3 mln złotych, zmniejszając emisję gazów do atmosfery oraz zwiększając świadomość społeczeństwa. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna i niecierpiąca zwłoki, gdyż przeciw Polsce toczy się postępowanie w Trybunale w Luksemburgu, które dotyczy łamania norm emisyjnych obowiązujących w UE
 
Kampania ma wskazać szereg niewłaściwych zachowań, które są związane z niewiedzą lub świadomymi działaniami np. przy spalaniu surowców wtórnych lub odpadów, które skutkują emisją toksycznych zanieczyszczeń. Większość niewłaściwych zachowań według badań wynika z nieświadomości tego, jaką krzywdę wyrządzamy poprzez nasze działania środowisku. Wzrost stężenia toksycznych substancji w powietrzu oznacza pogorszenie standardu życia w Polsce oraz powoduje wiele chorób -  skraca znacznie nasze życie
Nov 30, 2017
Posted by: admin3

 

Zakaz palenia w nieekologicznych kotłach - Regess energy
 

Ustawa, która w mediach zyskała miano antysmogowej, to w praktyce poprawka art. 96 ustawy Prawo ochronśrodowiska. Do tej pory przepis ten umożliwiał wyłącznie bardzo toporne działania, gdyż pozwalał jedynie na całkowity zakaz. Nowa wersja tego przepisu wskazuje, na możliwość wprowadzenia minimalnych wymagań:

 • rodzajów paliw dozwolonych lub zakazanych na danym terenie,
 • minimalnego standardu emisji kotłów.

 

Oznacza to dla nas, iż można wprowadzić np. zakaz spalania mułu na terenie danego miasta, gminy, czy województwa lub zabronić używania najgorszych kotłów.  

Nov 24, 2017
Posted by: admin3

prosument II, panele słoneczne

W ramach tzw. Ekologicznego kredytu możemy uzyskać nawet do 30% dotacji na zakup oraz montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii.  Kredyt oparty o preferencyjne stawki  dotyczy m.in. :

 • instalacji fotowoltaicznych, 
 • kolektorów słonecznych,
 • pomp ciepła,
 • kotłów na biomasę,
dostępny jest od 16 października 2017 roku w BOŚ Banku.  Stałe oprocentowanie EKOkredytu ma wynosić 1%, a spłata kredytu może trwać nawet 15 lat. Środki na kredyty oraz na dotacje sięgające nawet do 30% zapewnia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

 

May 25, 2016
Posted by: admin3

Każdy z nas kojarzy charakterystyczne panele, które widać na dachach domów, hoteli czy budynkach użyteczności publicznej. Powszechnie wiadomo, że są to systemy korzystające z energii słonecznej. Mówimy o nich panele słoneczne, panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, moduły fotowoltaiczne. Pojęcia te są często używane zamiennie. Nie są to jednak te same rozwiązania, i chociaż oba wykorzystują energię słoneczną, ich działanie i zastosowanie jest zupełnie inne. Mar 31, 2016
Posted by: admin3

Kominki to pożądany element wystroju domu, a coraz częściej także główne źródło ogrzewania.  Jeżeli właśnie zastanawiasz się nad kominkiem do swojego domu lub szukasz alternatywnychsposobów ogrzewania mieszkania, na pewno trafiłeś na kominki na pellet. Dlaczego miałbyś się zdecydować na taki kominek? Zanim spróbujesz znaleźć równie wygodne rozwiązanie, poznaj kilka powodów przemawiających za kominkiem na pellet. 

Nov 30, 2015
Posted by: admin3

Dotarła do nas pierwsza dostawa nowych kominków na pellet - są naprawdę ciekawe! Wszystkie dostepne obecnie modele znajdziecie w zakładce Kominki na pellet.
Polecamy! :)

 

 

 

  

Oct 21, 2015
Posted by: admin3

Komfortowe w użyciu i oszczędne ogrzewanie to przeważnie dwa różne systemy grzewcze. Kompromis w tym zakresie stanowią kominki na pellet z wbudowanym programatorem, zasobnikiem na paliwo oraz zautomatyzowanym rozpalaniem i wygaszaniem. Właśnie poszerzamy gamę tych urządzeń. Już wkrótce nowe produkty znajdziecie w zakładce KOMINKI NA PELLET. Bądźcie czujni!

 Sep 28, 2015
Posted by: admin3

Każdy, kto musi samodzielnie ogrzewać swój dom, mieszkanie czy miejsce pracy, z pewnością spędził długie godziny na analizowaniu  najbardziej opłacalnego oraz wygodnego w używaniu paliwa. Coraz częściej w wyniku takiej analizy użytkownicy decydują się na pellet
Jul 16, 2015
Posted by: admin3

The Green Organisation co roku odznacza i promuje najlepsze praktyki
na rzecz ochrony środowiska. 
W tym roku mieliśmy zaszczyt znaleźć się w gronie
laureatów konkursu. 
Nagroda została przyznana Regess przede wszystkim
za inwestycję
"W sercu Uzdrowiska".

 

 

May 27, 2015
Posted by: admin3


Gmina Świerzawa postawiła na ekologię: 3 budynki szkolne
zostały wyposażone w instalacje kolektorów słonecznych
Regess Energy.

 

 

 

May 19, 2015
Posted by: admin3


Kolektory słoneczne i gruntowa pompa ciepła Regess Energy 
pokrywają 100% zapotrzebowania na ciepło w pierwszym w Polsce
eko-apartamentowcu.
Inwestycja znajduje się "W sercu Uzdrowiska"
Cieplice Śląskie-Zdrój.May 6, 2015
Posted by: admin3

Poszerzyliśmy ofertę kominków na pellet o nowy model. Designerski wygląd,
duża szyba przednia, płaszcz wodny i automatyczne sterowanie to jego
najważniejsze zalety. Miło nam zaprezentować kominek
Dedalo Hydro Small.

 

  

Apr 30, 2015
Posted by: admin3


Kocioł MM Bio Luxury o mocy 15, 25 oraz 40 kW znajduje się na liście BAFA.
Dzięki temu użytkownicy na terenie Niemiec mogą uzyskać dofinansowanie
na zakup kotła Regess Energy.

 

Apr 27, 2015
Posted by: admin3


Miło nam poinformować, że ruszyła już sprzedaż produktów 
Regess Energy w nowym sklepie partnerskim POLANDI.EU. Zamówienia w sklepie można składać 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę.

SZYBKI KONTAKT

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Wpisz tekst z obrazka w to pole (wielkość liter ma znaczenie)

DYSTRYBUCJA

Regess Sp. z o.o.
u. Bankowa 36

Tel. +48 75 644 20 73
Fax +48 75 612 60 49

info@regessenergy.pl