.

Jesteś w: Strona główna >> Aktualności

Aktualności

Sep 28, 2015

Wydajny, wygodny w użyciu i przechowywaniu, nie brudzący – czy opał może być tak komfortowy?


Każdy, kto musi samodzielnie ogrzewać swój dom, mieszkanie czy miejsce pracy, z pewnością spędził długie godziny na analizowaniu  najbardziej opłacalnego oraz wygodnego w używaniu paliwa. Coraz częściej w wyniku takiej analizy użytkownicy decydują się na pellet

Przede wszystkim jest to paliwo wydajne. Dobrej jakości pellet spokojnie zastąpi drewno, węgiel czy olej opałowy. 2 kg pelletu odpowiada  1 litrowi oleju opałowego, a 1 tona – 2m3 drewna.  Używanie biomasy w porównaniu z ogrzewaniem gazem daje nawet kilkudziesięcioprocentowe oszczędności w skali roku.

Poza tym jest bardzo wygodny w przechowywaniu oraz używaniu. Pellet z łatwością nabędziemy zapakowany w worki. Nawet wysypany luzem nie brudzi ani nie śmierdzi. Dobrej jakości pellet produkowany jest wyłącznie z surowców pochodzenia naturalnego. Najczęściej z trocin i zrębków drewna. Produkacja pelletu polega na rozdrobnieniu, wysuszeniu i sprasowaniu biomasy do postaci granulek. Niepożądana jest obecność w nim piachu lub ziemi, a także malowanych elementów drewna czy fragmentów pcv, które pozostawiają dużo popiołu, brudzą, wydzielają nieprzyjemny zapach, a ich spalanie jest szkodliwe. 

Aktualne przeobrażenia klimatu oraz coraz większe zanieczyszczenia powietrza także przemawiają na korzyść używania pelletu. Jest całkiem neutralnym pod względem emisji CO2, nie przyczynia się także do niskiej emisji. Ilość wyemitowanego podczas spalania CO2 odpowiada ilości CO2 absorbowanego przez drzewo, z którego pellet został wyprodukowany. 

 

 

 

SZYBKI KONTAKT

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Wpisz tekst z obrazka w to pole (wielkość liter ma znaczenie)

DYSTRYBUCJA

Regess Sp. z o.o.
u. Bankowa 36

Tel. +48 75 644 20 73
Fax +48 75 612 60 49

info@regessenergy.pl